Kultura

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky pro celou rodinu na Hodokvas rytíře Kobylky na hradě Sovinec

Tradiční historicko-řemeslný jarmark, pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV., ohňová show a mnoho dalšího. Na hradě Sovinec se na víkend 14. a 15. srpna chystá nejrozsáhlejší akce letošní sezóny. Už pětadvacátý ročník Hodokvasu rytíře Kobylky slibuje nabitý celodenní program a na sobotní večer také impozantní ohňovou show v kulisách středověkého hradu ze 14. století. Na Sovinci můžete díky Reji strávit celý den s rodinou zdarma. Stačí se zapojit do soutěže pod článkem o 5x čtyři rodinné vstupenky.

V rámci víkendového Hodokvasu rytíře Kobylky bude areál hradu Sovinec otevřen veřejnosti vždy od 9 do 17.30 hodin. V sobotu 14. srpna však bude navíc hrad přístupný i po setmění až do desáté večerní, protože součástí akce je také napínavý večerní program Noc démonů s ohňovými efekty a nelítostnými souboji.

Celý víkend se ponese v duchu historicko-řemeslného jarmarku, kde se kromě kejklířů a šermířů představí své řemeslo také hrnčíři nebo kováři. Na hradě Sovinec nemůže také chybět přehlídka sokolníků, výcvik a přílety dravých ptáků.

Podrobný program a více informací najdou zájemci na webových stránkách spolku přátel hradu Sovinec.

Mezi vrcholy celé akce patří kejklířské divadlo Víti Marčíka, které v sobotu i neděli po poledni odehraje rodinnou pohádku Bajaja. Ta je podle pořadatelů nejlepším odehraným programem na Sovinci. Kejklířský kus Condor Evžen představí nejžádanější český kejklíř Vojta Mareček, černou komedii ze středověké katovny zase Divadlo bez střechy. Chybět nebudou ani šermířské skupiny Allegros a Grál.

Vyhrajte rodinnou vstupenku!

Celodenní program na hradě Sovinec si můžete díky Reji užít s celou rodinou úplně zadarmo. Stačí odpovědět na soutěžní otázku níže a odpověď zaslat nejpozději do pátku 13. srpna do 9:00. V pátek dopoledne vybereme pět vítězů celodenní rodinné vstupenky pro dva dospělé a dvě děti ve věku do 14 let.

Ve kterém století byl postaven hrad Sovinec?

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 608 178 485. (Cena zprávy odpovídá vaší standardní SMS.)
INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.