Džemfest láká na hvězdná jména i zajímavý doprovodný program

Hned dvě hvězdy, které vyprodaly největší tuzemskou koncertní halu, nabídne letošní ročník oblíbeného Džemfestu. V bohatém programu 22. ročníku vystoupí mimo jiné slovenští hitmakeři No Name a svérázný písničkář Pokáč. Hlavní festivalový večer vypukne v pátek 21. října v Domě kultury Šumperk.

Skupina No Name přiveze na Džemfest plný náklaďák hitů. Fanoušci se mohou těšit na pecky, jako jsou Prvá, Věčnost, Čím to je?, Lekná nebo třeba legendární Žily. Foto: No Name

„Vedle No Name a Pokáče se mohou návštěvníci těšit na moravského showmana Voxela a kultovní šumperskou kapelu Koblížci v čele s rebelem Josefem Vařekou,“ doplnil za pořadatele Ondřej Polák. V programu navíc dostanou šanci i talentované mladé kapely, které uspěly ve vyhledávací soutěži Objev roku Radia Haná. Kromě absolutního vítěze skupiny Tiket bude na podium řádit domácí punková kometa Byt číslo 4. 

Doprovodný program

Při úvodní festivalové párty v sobotu 15. října v John Baru se vůbec poprvé spojí DJs různých žánrů ze Šumperka, Zábřehu a Jeseníku, aby si připomněli zesnulého kolegu a kamaráda DJ Cmeena. „Cmeen stál kdysi u zrodu taneční scény Džemfestu, kterou s námi spolupořádal. Během večírku budeme na Michala vzpomínat a hlavně se veselit, jak to měl rád,“ dodal Ondřej Polák.

V dalších festivalových dnech zavítá do svého rodného města populární herečka Simona Babčáková s improvizační One Human Show. Ojedinělý retro zážitek nabídne filmová scéna, která už mnoho let patří k ozdobě festivalového programu.

Děti z domovů zažijí „Můj první fesťák“

Akce bude mít tradičně také charitativní rozměr. Pořadatelé pozvou do Šumperka na celý víkend na třicet dětí z dětských domovů z celé Moravy v rámci „džemfestového“ projektu Můj první fesťák.

Vstupenky na hlavní večer jsou k mání v pokladně DK Šumperk nebo si je lze objednat pohodlně přes webové stránky www.dzemfest.cz. Zde také najdou zájemci podrobné informace o festivalu, který je držitelem prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury a Ceny města Šumperka.

Facebook událost ZDE.
INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Pivovar Maxmilian
INZERCE
Radio Haná