Na zámku v Holešově vystavují unikátní hodiny. Čas si podle nich neseřídíte

HOLEŠOV – Celou zimu pracovali restaurátoři na renovaci historických hodin, které si teď mohou zájemci prohlédnout v prostorách zámku v Holešově. Vzácné vídeňské automaty pocházejí z poloviny 19. století.

Hodiny vynikají řemeslným zpracováním. foto: Dana Podhajská

„V přírůstkové knize o hodinách bohužel nemáme žádnou zprávu, proto nevíme, jak se do Holešova dostaly,“ uvedla Renée Rudolfová, správkyně muzejních sbírek v Holešově.

Na hodinách je výjimečné především jejich řemeslné zpracování. Jinak ale neukazují správný čas ani neodbíjejí. Ve výjimečných situacích je do chodu může uvést zámecká průvodkyně.

„Prohlídkový okruh holešovským zámkem je v dubnu otevřený pouze o víkendech, od 1. května až do konce září se však otevírací doba rozšíří i na všední dny kromě pondělků. Výjimkou jsou májové pondělky 1. a 8. května, kdy se vedení zámku rozhodlo turistům památku zpřístupnit,“ uvedla Dana Podhajská z Městského kulturního střediska v Holešově.INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
Radio Haná