Holešov investuje milióny korun do smuteční síně

HOLEŠOV – Velké investice půjdou letos do smuteční sítě v Holešově. Město chystá opravit poškozenou střechu a také rozšířit kolumbárium. Výhledově se počítá se vsypovou loučkou, která má sloužit pro rozptýlení popela nebožtíků.

„Při rekonstrukci se budou řešit současné závady na střeše smuteční síně, zejména poškozená hydroizolační funkce střechy. Dojde k vytvoření takzvané zelené střechy. Náklady budou přibližně jedenáct miliónů korun,“ uvedla Hana Helsnenrová, mluvčí holešovské radnice.

Holešov předpokládá, že po dobu rekonstrukčních prací zůstane smuteční síň v provozu. Pokud ne, dočasně se obřady přesunou do kostela sv. Anny.

Rozšíření kolumbária

Město zároveň podstatně navýší kapacitu kolumbária. To v současné době nabízí místo pro uložení 400 uren. „Letos se chystá vybudování nového kolumbária, navazující na stávající linii. Po dokončení prací tedy budou nabídnuty desítky míst pro uložení až 200 uren s popelem zesnulých,“ dodala Helsnerová.
INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
Radio Haná