Radnice rozdělí 2 milióny korun. Lidé si mohou říct na co

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice spustí takzvaný participativní rozpočet. Jde o peníze, u kterých si obyvatelé města sami řeknou, na jaké projekty si je přejí použít.

Radnice nabízí lidem možnost, aby si sami řekli, jak město vylepšit. foto: fb

„Participativní rozpočet nabízí prostor pro kreativitu a nápady občanů. Zároveň je to i příležitost pro konstruktivní komunikaci. Důležitou součástí participativního rozpočtu jsou totiž veřejná setkání a debaty o návrzích. Těším se na to, že poznám nové lidi, kteří mají chuť a energii pracovat na vylepšení Kroměříže,“ uvedl Tomáš Opatrný, starosta města.

Lidé mohou navrhovat například vybudování nových hřišť, naučných stezek, instalaci městského mobiliáře a podobně. Minimální hodnota projektu může být 50 tisíc korun, maximální půl miliónů.

„Návrhy lze podávat od 1. června do 31. července, a to na formuláři, který zájemci, stejně jako kompletní informace o participativním rozpočtu, najdou na webu www.vasekromeriz.cz,“ dodal Jan Vondrášek, mluvčí kroměřížské radnice.
INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
Radio Haná