Stavba přístavu vzbudila zájem. Přišly desítky lidí

KROMĚŘÍŽ – Plánovaná stavba nového přístaviště v Kroměříži přilákala na společné jednání města a zástupců Ředitelství vodních cest (ŘVC) desítky občanů. Lidé požadovali především úpravy v dopravě, která se zamýšleným přístavištěm souvisí.

„Těší mě, že občané mají zájem o dění ve svém okolí a že jsme mohli společně formulovat požadavky, které za město předložíme investorovi,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Lidé, kteří na jednání dorazili, požadovali především to, aby při cestě ke svým domovům nemuseli přístaviště objíždět. Projekt proto počítá s vybudováním lávky pro auta, cyklisty i pěší. Další připomínkou bylo zajištění vjezdu hromadné dopravy do přístaviště a propojení lokality s městem pomocí cyklostezky.

„Ve městě chystá ŘVC stavbu přístaviště na Erbenově nábřeží a rekreačního přístavu v lokalitě u letiště nedaleko soutoku Moravy s říčkou Kotojedkou. Kotvit by v něm mělo asi 80 plavidel,“ dodal Jan Vondrášek, mluvčí radnice. S realizací stavby se předběžně počítá do roku 2027.
INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Pivovar Maxmilian
INZERCE
Chata Kouty