Radnice smění pozemky se státem. Těžit z toho budou plavci i hasiči

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížská radnice a stát se dohodly na tom, že spolu smění pozemky. Město získá půdu u koupaliště Bajda, pod městským úřadem a na Husově náměstí. Česká republika na oplátku dostane parcely pro Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje.

Město nově získá pozemky u plaveckého areálu. foto: fb

„Je to oboustranně výhodné. Pozemky pod Bajdou i pod městskou budovou totiž potřebujeme, nehledě na to, že za jejich pronájem každoročně státu hradíme zhruba 450 tisíc korun,“ poznamenal starosta Tomáš Opatrný.

Zajímavé jsou především pozemky u koupaliště. Skutečnost, že až dosud městu nepařily, totiž mařila další investice do plaveckého areálu.

„O pozemky na Bajdě jsme stát žádali už dříve. Naším záměrem bylo areál scelit a v budoucnu ho zvelebit tak, aby na Bajdu Kroměřížané opět rádi chodili. Nyní, když pozemky budou patřit městu, se nám otevírají možnosti k vylepšení koupaliště. Rádi bychom na něj například doplnili atrakce pro děti,“ dodal Opatrný.

Pozemky, které město převede státu, využijí krajští hasiči pro stavbu nové výjezdové základny.
INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
Radio Haná