Vandal zmrzačil strom na hřbitově

KROMĚŘÍŽ – Zhruba osmdesátiletý strom na kroměřížském hřbitově se stal v uplynulých dnech obětí vandala. Ten do jeho kořenů navrtal díry, kam aplikoval jed. Ještě na jaře hojně bující zelenáč teď strádá a skomírá.

„Podobné neurvalé jednání vůči zeleni nemůžeme tolerovat. Nejde přitom jen o finanční náhradu způsobené škody. Poničený strom rostl na hřbitově desítky let a podílel se na podobě tohoto pietního místa,“ uvedl jednatel kroměřížských technických služeb a místostarosta města Karel Holík.

Zatím není vůbec jisté, jestli se kaštan povede zachránit – jeho zdravotní stav není vůbec dobrý. Nejde o první případ takového vandalismu, který se na kroměřížském hřbitově odehrál. V minulosti tam kdosi poničil tis.

„V roce 2020 bylo zničeno několik stromků na sídlišti Oskol. Dva jírovce a jedna vrba jíva byly ulomeny, další tři stromky byly poškozeny méně závažně. O dva roky dříve město řešilo také vandalismus na nábřeží Švabinského, kde pachatel zničil šest vzrostlých lip,“ upozornil mluvčí radnice Jan Vondrášek.
INZERCE

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Chata Kouty
INZERCE
Radio Haná